​קריאה להצטרפות למטה המאבק בחוק התיירות החדש
כולנו מודאגים מהשינויים הצפויים בחוק התיירות. גם אני. חשבתי מה אנחנו, מורי הדרך, יכולים לעשות נגד זה, וראיתי שלא הרבה: אנחנו לא מחזיקים שום "שאלטר" כמו עובדי הנמלים או חברת החשמל, ולכן אם נשבות רק נשחק לידיהם של אלו שרוצים לבטל את הצורך ברישיון מורה דרך. חסימת כבישים וכיוצא בזה רק תחמיר את מצבינו. אנחנו לא מעוררים רגשות רחמים בציבור כמו הנכים, ילדים, וכדומה, כך שהמאבק שלנו גם לא יכול למשוך אחריו המונים וליצור איזה שהוא לחץ על חברי הכנסת כנגד הלחץ של תאגידי התיירות הגדולים וסוכני הנסיעות שמעוניינים להוזיל עלויות ולגרוף רווחים על חשבוננו, ועל חשבון איכות השירות של הוראת הדרך בישראל. לכן, הכוח היחידי שנותר לנו הוא העלאת המודעות לנושא הנזק הגדול להסברה של מדינת ישראל, וכן הנזק לביטחון ובטיחות התיירים שייגרם במידה וחוק התיירות החדש יתקבל במתכונתו הנוכחית. כל זה אומר, שאם נמשיך לעסוק רק בדיבורים בינינו, סופו של מקצוע הוראת הדרך בישראל קרב ובא, כיוון שאף אחד במדינה פרט למורי הדרך לא מודע, ולא נזעק לנסות ולתקן את רוע הגזירה. הבנתי גם, שאני לבדי לא אוכל לשנות דבר. צריך מאסה של מורי דרך.  הבעיה היא, שהגזירה הזו נפלה עלינו בדיוק כשאנחנו מפולגים, מדברים בכמה קולות, ומאוגדים בשלושה איגודים מקצועיים שונים, כך שאין לנו סיכוי בכלל להעביר מסר ברור לתקשורת, אלא כנראה להיפך...
לשמחתי הסתבר שגם באגודת מורי הדרך היה מישהו שחשב בדיוק כמוני. מורה הדרך משה יחיאל, דווקא משום שהוא אינו נושא בשום תפקיד באגודה, החליט לקחת על עצמו את ניהול המאבק על חוק התיירות ולפתוח את המאבק עבור כלל מורי הדרך, גם כאלו שאינם חברים באגודת מורי הדרך. החלו בפעילות של סרטונים קצרים על מורי דרך, להפצה בכל המדיות, כאשר לא הייתה להם בעיה להסריט אותי, ביודעין, בתוך משרדי אגודת מורי הדרך, כאשר אני עונד תג עם הסרט הסגול של עמותת "מורשת דרך", בהסכמה ובידיעה של בני כפיר.  ניהלתי גם שיחה ארוכה וטובה עם יוני שפירא, יו"ר משותף של עמותת מורשת דרך. לא היו בינינו חילוקי דעות. יוני אמר שלמרות הניסיונות ליצור אירגון דו-ראשי ביחד עם האגודה, אכן, יש חילוקי דעות מהותיים עם האגודה, בעיקר על נושא תיירות הפנים, ולכן מורשת דרך אינה עובדת עם האגודה, אבל לנוכח המטרה המשותפת מורשת דרך בפירוש לא תשים רגל למאמצי האגודה. יוני גם אמר לי שהדברים מקובלים גם על היו"ר השני, משה סלמאן.
כאן אתם נכנסים לתמונה: לכל אחת ואחד מכם יש עכשיו הזדמנות של ממש לפעול למען מה שמעניין את כולנו, ולהשאיר את המחלוקות הקיימות בצד. למרות שאגודת מורי הדרך מממנת את הקמפיין, הוא יתרכז אך ורק בנושאים המשותפים, דהיינו ההסברה של מדינת ישראל, וביטחון ובטיחות התיירים. אנו בכוונה לא נציג את זה כבעיה של פרנסת מורי הדרך, כדי להשיג תמיכה ציבורית נרחבת ככל האפשר. אני עובד כרגע לבד, תוך עבודה רצופה בהדרכת קבוצות תיירים. אני צריך את עזרתכם ויש ה-מון מה לעשות. ראשית, היכנסו לדף הרישום שהכנתי, ומלאו את הטופס, כדי שנוכל ליצור אתכם קשר, לשלוח מידע, ולהפעיל אתכם ככל שניתן, גם אם אתם עובדים ולא תוכלו לבוא להפגנה ולצעדה המתוכננות. כאן תמצאו את הקול הקורא שפירסמנו, ובדף האינטרנט שפתחתי אשתדל לעדכן אתכם בכל מה שקורה. אתם מוזמנים להציע הצעות משלכם, וכבר קיבלתי תגובות והצעות אותן אפרסם בדף האינטרנט. מכיוון שאני באמצע קבוצה ב-20 ליוני, יום ההפגנה והישיבה השנייה של ועדת הכלכלה, אני צריך מישהו שייצג במקומי את מורי הדרך שאינם חברי אגודה. ביום שני הקרוב אהיה עם משה יחיאל בכנסת לתיאומים אחרונים עם משמר הכנסת, שנתן לנו כבר אישור עקרוני להפגנה ליד המנורה, בתוך מתחם הכנסת. לשם כך צריך הרבה סדרנים, וחשוב שיהיו נוכחים לא רק חברי האגודה. האגודה מדפיסה חולצות של "מטה המאבק" ללא הלוגו שלהם, כדי שכולנו נהיה לבושים בצורה אחידה. הם צריכים לדעת כמה חולצות להדפיס, ולכן חשוב מאד שתמלאו את טופס ההרשמה. ככל שיותר מורי-דרך יהיו פעילים, כך יגבר הסיכוי שלנו להצליח!
 
 
   Herzl Blvd. 131/5, Jerusalem 9622815, Israel     E-Mail: benayahb@gmail.com    

Fax: +972-2-6223833             Mobile: +972-50-2330149          Skype: Benayah
FacebookGoogle+TwitterYoutubeLinkedin